Úvodná strana

 

\"\"

Pridajte si nás aj na Facebooku

KONTAKTY

Vcelia farma Medar
Poštárka 116
08501 Bardejov
tel: +421 0905289457
napíšte nám
predajňa MEDAR Baštová č.2 Bardejov, 9-17 hod
e-mail : jozefvolansky@gmail.com

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 12,20 €
skladom
naša cena 3,20 €
skladom
naša cena 10,90 €
skladom

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vyskušajte niektorú z našich noviniek!!!

levanduľový, eukalyptový a koriandrový med v našom

e-shope

 

 

 

Nová medová kozmetika s najlepším medom sveta už v predaji

 

 

Viac informácií nájdete aj na  http://www.medarcosmetics.com/

 

 

 

Ste zvedaví odkiaľ pochádza  jedľová medovica?

 

 

 

 

 

 

 

 

Zborník z konferencie

"Medicínske využitie včelích produktov

Ústav zoológie SAV" klik

Venuje sa aj nášmu medu.

/Zverejnené so súhlasom SAV/

 

 

 

Ponúkame Vám nové produkty z našej farmy.

Ochutené medy

 

Medový krém s kakaom, Medový krém so škoricou, Medový krém so zázvorom

Chcete vedieť ako sa vyrába lahodný medový krém?
Pozrite si to !!  Video z jeho výroby priamo u nás

 

 

 

Tento produkt je ideálny pre malých aj veľkým maškrtníkov. Je 100 % prírodný  bez umelých farbív, dochucovadiel a konzervantov.  Tieto medové   krémy  sa dajú používať ako nátierka na chlieb a pečivo, alebo na lyžičku iba tak ako zdravá pochúťka. Môžeme ich pridávať do čaju na ochutenie a zároveň osladenie. Kakaový krém  je možné  pridať  do mlieka a vyrobiť z neho chutné kakao s výborným medom.

Medové krémy Medulienka   sú vyrobené z vysoko kvalitného včelieho medu, škorice, zázvoru, kakaa. Med pri spracovaní neprekročil teplotu  40 °C.

 

Tieto nové produkty majú udelenú Značku kvality SK

 

 

 

 

 

 

Prvý a jediný slovenský BIO MED

 

V roku 2015 sme našu prevádzku na balenie a spracovanie včelích produktov zaregistrovali na Ústrednom kontrolnom a skúšobnom poľnohospodárskom úrade a následne podpísali zmluvu so spoločnosťou pre kontrolu a certifikáciu v ekologickej poľnohospodárskej výrobe NATURALIS SK s.r.o. pre spracovanie produktov  z ekologickej poľnohospodárskej výroby /EPV/. Potom následne došlo k dohode o vzájomnej dlhodobej spolupráci našej včelej farmy MEDAR a včelej farmy BIOAPIS SK z Brezovice, ktorá je výlučne zameraná na produkciu BIO medu. Svoje včelstvá má umiestnené na včelniciach v Levočských vrchoch v ochrannom pásme  I. a II. stupňa.

Med z tejto včelnice sa balí len v našej prevádzke a následne sa uvádza na trh pod našou značkou. K spojeniu týchto dvoch fariem došlo kvôli tomu, aby  naše najkvalitnejšie medy  zo Slovenska, ktoré patria aj v počte získaných svetových ocenení k tým najoceňovanejším vo svete, sa mohli ponúknuť pod jednou silnou  a v kvalite bezkonkurenčnou značkou.

 

 

Čo je BIO MED a prečo je jeho cena vyššia?

 

Rozdiel medzi klasickým medom a BIO medom je na prvý pohľad a ochutnanie niekedy minimálny. Ale to je len prvé zdanie. BIO med sa môže produkovať len v takých oblastiach, kde sa v dolete včiel intenzívne nepestujú poľnohospodárske rastliny, z ktorých by mohli včielky znášať peľ alebo nektár. V bližšej oblasti nemôže byť ani rozvinutý priemysel, aby neznečisťoval prostredie, ktoré musí byť čisté, nepoznačené ľudským znečistením. V tejto oblasti sa nemôžu používať ani rôzne chemické  postreky a iné látky na ochranu rastlín, ktoré by taktiež mohli  znehodnotiť prostredie a zdroj nektáru. Vosk, z ktorého sú vyrobené medzistienky, ktoré následne  včielky používajú na stavbu plastoch, môže byť len z vlastnej produkcie a taktiež sa vyrábajú doma. Na zimné zakrmovanie včiel sa používa len ich vlastný med, aby sa prípadný cukor nemohol dostať do medu, a tak ho znehodnotiť. Úle sa nesmú natierať žiadnymi chemickými farbami. Pri chove včiel sa nesmú používať bežné liečivá , ale len prírodné. V týchto oblastiach, kde sa môže produkovať tento med, sú aj nižšie výnosy medu a ešte veľká časť z nich musí ostať včielkam na zimné zakŕmenie. Preto je tento med pomerne drahý a vzácny. Dá sa povedať, že je to med presne taký,  aký sa konzumoval na našom území najmenej  pred  storočím a skôr. Je to BIO med nepoznačený a nepoškodený ľudskou činnosťou. A takýto kvalitný  BIO med vám ponúkame.

BIO CERTIFIKÁT

 

Včelia farma MEDAR

Včelia farma MEDAR je rodinnou farmou. Včelárime v okrese Bardejov v lesoch pohoria Čergov a v okolí. Včelstvá sú umiestnené na viacerých stanovištiach. Počas sezóny s včelstvami kočujeme v rámci okresu Bardejov. Hlavným zameraním našej farmy nie je len produkcia jedľovej medovice, ako to bolo v posledných rokoch, ale v snahe uspokojiť záujem a požiadavky našich klientov aj o iné druhy vysoko kvalitného medu, sa snažíme tento dopyt uspokojiť. Všetky druhy medu, ktorý produkujeme, nielenže spĺňajú najprísnejšie veterinárne požiadavky, ale svojou kvalitou prevyšuje ostatné dostupné medy na trhu. Aj za tieto medy nám ministerstvo udelilo prestížne ocenenie „ Značka kvality SK „. Med, ktorý produkujeme a Vám ponúkame, pochádza z najčistejších prírodných oblastí našich lesov a lúk. Zameranie našej farmy nie je na produkciu medu ako suroviny pre iných spracovateľov, ale našou snahou je vyrábať vysoko kvalitný konečný produkt, ktorý dokáže uspokojiť bežných, ale aj tých najnáročnejších zákazníkov na Slovensku a v zahraničí. Med, ktorý Vám ponúkame, patrí svojou kvalitou na popredné svetové miesto, čo aj bolo potvrdené a uznané na rôznych svetových výstavách, a aj pri iných príležitostiach.

Dovoľte nám stať sa Vaším rodinným včelárom a zásobovať Vašu rodinu našim unikátnym medom.

 

Ocenenia  a úspechy medu z našej farmy

2005 na svetovej výstave APIMONDIA v Írsku získal najvyššie čestné svetové uznanie.

2007 reprezentoval Slovensko na svetovej výstave v Austrálii v Melbourne.

2008 na prvom svetovom sympóziu, o medovicových medoch v Bulharsku, bol používaný a uznaný ako referenčná vzorka pre ideálny jedľovo-medovicový med.

2009 na svetovej výstave APIMONDIA vo Francúzsku získal zlatú medailu a svetová organizácia APIMONDIA ho vyhlásila za najkvalitnejší medovicový med na svete na obdobie 2009-2011.

2009 nám bola udelená SZV ochranná známka „ SLOVENSKÝ MED „.

2010 nám minister pôdohospodárstva SR udelil prestížne ocenenie „ ZNAČKA KVALITY SK „.

2010 na XVIII. medzinárodnom kongrese Apislavia v bulharskom meste Varna získal zlatú medailu.

2010 na medzinárodnom fóre o kvalite včelích produktov, pod názvom APIMEDICA-APIQUALITY, v Slovinsku získal zlatú medailu a znova bol uznaný ako najkvalitnejší med.

2011 reprezentoval Slovensko na svetovej výstave APIMONDIA v Argentíne v Buenos Aires.

2010-2011 Slovenská akadémia vied robila s naším medom vedecký výskum a následne klinické testy, ktoré potvrdili, že antibakteriálna hodnota našej jedľovej medovice je vyššia a na medicínske účely je vhodnejší ako svetovo uznávaný medicínsky med Manuka.

2012 nám minister pôdohospodárstva SR udelil prestížne ocenenie „ Značka kvality SK „ pre med Kvetový a Zmiešaný-lesný.

2012 na 50 výročnom medzinárodnom poľnohospodársko-potravinárskom veľtrhu AGRA 2012 v Slovinsku, ktorý patrí medzi najväčšie na svete, sme sa stali šampiónom výstavy a získali zlatú medailu.

2012 na XIX. medzinárodnom kongrese Apislavia v Poľsku sme získali zlatú medailu.

2012 pri výročnej konferencii ázijskej včelárskej asociácie v meste Kuala, štát Terengganu (Malajzia) bol náš med použitý ako dar za Slovensko a Európu pre jeho výsosť sultána štátu Terengganu Al-Wathiqu Billah Tuanku Mizan Zainal Abidin Ibni Al-Marhum Sultan Mahmud Al-Muktafi Billah Shah.

2013 na 51 medzinárodnom poľnohospodársko-potravinárskom veľtrhu AGRA 2013 v Slovinsku sme získali striebornú  medailu.

2013 reprezentoval Slovensko na svetovej výstave APIMONDIA 2013 v Kyjeve  na Ukrajine.

2014 nám minister pôdohospodárstva SR udelil prestížne ocenenie „ ZNAČKA KVALITY SK GOLD „ pre med  Medovicový a Kvetový-pastový.

2014 na 52 medzinárodnom poľnohospodársko-potravinárskom veľtrhu AGRA 2014 v Slovinsku sme získali zlatú  medailu.

2015 - naša prevádzka bola zaregistrovaná ako jediná na Slovensku na balenie BIO medu.

2015 - nám minister pôdohospodárstva SR udelil prestížne ocenenie „ Značka kvality SK GOLD „ pre   BIO med  kvetový a   med  Agátový.

„ Značka kvality SK“ pre ochutené medy : Medový krém s kakaom, Medový krém so škoricou , Medový krém so zázvorom.

2015 - na 53 medzinárodnom poľnohospodársko-potravinárskom veľtrhu AGRA 2015 v Slovinsku sme   získali zlatú  medailu.

2015 - reprezentoval Slovensko na svetovej výstave APIMONDIA 2015  v Daejeon- Južná Kórea.

2016- nám minister pôdohospodárstva SR udelil prestížne ocenenie „ ZNAČKA KVALITY SK GOLD „ pre med  Kvetový-lipový a Kvetový-slnečnicový

2016 - na 54 medzinárodnom poľnohospodársko-potravinárskom veľtrhu AGRA 2016 v Slovinsku sme   získali  bronzovú  medailu.

2016 - Agrokomplex Slovensko  1 miesto- letáky, 2 miesto –krabička na balenie propolisu,2 miesto -ochutený med, 3 miesto – etiketa BIO med kvetový.

2017- nám ministerka  pôdohospodárstva SR udelila  prestížne ocenenie „ ZNAČKA KVALITY SK GOLD „ pre med  Lipová - medovica.

2017-  na trh sme uviedli vlastnú  značku medovej kozmetiky „ MEDARcosmetics“

2017 - na 55 medzinárodnom poľnohospodársko-potravinárskom veľtrhu AGRA 2017   v Slovinsku sme   získali   zlatu   medailu za medovicový med.

2017-  Agrokomplex Slovensko  1 miesto- Mydlo a kozmetika MEDARcosmetics , 2 miesto –Medovicový med,   2  miesto - Etikety.

 

Tieto všetky úspechy medov z našej farmy potvrdzujú, že med, ktorý Vám ponúkame, je ten najlepší a najkvalitnejší nielen na Slovensku, ale patrí na vrchol svetovej kvality. V počte získaných svetových ocenení za posledné roky sme sa dostali na popredné svetové miesto. Budeme veľmi radi, keď si nás zvolíte a vyberiete ako svojho včelára, ktorý bude zásobovať Vás a Vašu rodinu tým najkvalitnejším svetovým unikátom. Pri samotnej práci s včelami, následne s medom a aj pri jeho balení sa snažíme dodržiavať najprísnejšie veterinárne a hygienické postupy. Máme zavedený systém HCCP. Vytáčanie a balenie medu sa uskutočňuje v našej novej prevádzke, na základe vopred schválených veterinárnych predpisov. Všetky druhy medov, ktoré Vám ponúkame, sa pravidelne kontrolujú vo veterinárnom ústave. Popri včelárení a spracovaní medu sa venujeme aj výkupu a exportu medu. Súčasťou našej včelej farmy, je aj predajňa včelích produktov a internetový obchod, kde si môžete tento náš unikát objednať alebo zakúpiť.

Dovoľte nám stať sa Vaším rodinným včelárom a zásobovať Vašu rodinu týmto unikátnym medom.

 

 

POZOR!!

Včelí peľ, všetko pre vaše zdravie!

 

Včelí peľ je 100% čistý prírodný produkt  a to  najlepšie čo môžete pre svoje zdravie dodať telu.  Ide o zmes peľov rôznych druhov rastlín, vďaka čomu je jeho zloženie veľmi bohaté na veľké množstvo vitamínov a minerálov. Tie majú rôzne priaznivé účinky na zdravie človeka. Peľ obsahuje viac výživných látok na jednu kalóriu ako akákoľvek iná potravina, preto je označovan ako najkomplexnejšia potravina 21. storočia. V ľudovom liečiteľstve sa pre svoje veľmi pozitívne účinky od nepamäti využíval, a aj do dnes sa využíva na liečbu rôznych ochorení a problémov ako napríklad:

-- pri chudokrvnosti z nedostatku železa,

-- ako podporný prostriedok imunitného a nervového systému,

-- pri chronickom zápale prostaty, po operáciách prostaty,

-- pri zápche, žalúdočných problémoch, ochoreniach čriev,

-- rehabilitačný prostriedok po operáciách a chorobách,

-- pri poruchách telesného a psychického vývoja,

-- pri poruchách spánku a depresiách vďaka bohatému obsahu zinku a vitamínu B6,

-- pri zvýšenej fyzickej a psychickej námahe,

-- pri chorobách pečene – po žltačke, pri cirhóze,

-- pri srdcovo cievnych ochoreniach,

-- spomaľuje procesy starnutia,

-- pri nechutenstve a úbytku hmotnosti,

-- pri ochoreniach kože, kĺbov, očí,

-- môže chrániť pred sennou nádchou, ktorá zapríčiňuje astmu

možnosť zakúpiť v našom eshope

 

 

 

 

Vznik jedľovej medovice foto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Predajné miesta

Staňte sa našim ďalším predajným miestom.


naša cena 3,20 €

skladom
novinka
doprava zdarma
top produktnaša cena 3,99 €

skladom
novinkanaša cena 7,66 €

skladom
novinka
doprava zdarma
top produktnaša cena 13,90 €

skladom
novinka
top produktnaša cena 12,20 €

skladom
novinka
top produktnaša cena 11,40 €

skladom
novinkanaša cena 10,90 €

skladom
novinka

NmEyMTVhYT